Půjčení auta v Řecku 2017

Jelikož Řecko bude letos opět jedním z nejvyhledávánějším turistických cílů,připravili jsem pro vám pár praktických rad jak na řízení vozidla z autopůjčovny, jaké respektovat pravidla tak, aby vaše dovolená proběhla bezpečně a maximálně jste si vychutnali krásy například řeckých ostrovů.

 

Nejoblíbenější autopůjčovny v Řecku a jejich ceny můžete porovnat zde:

Korfu          Rhodos         Atény           Kos          Kréta          Zakynthos          Chalkidiki         Thessaloniki          Lefkada

 

 

1) Motocykly se neřídí téměř žádnými pravidly .Dejte si na ně pozor především na ostrovech, kde turisté, kteří nikdy neřídil motorku ve svém životě tak činí a mohou mít i hladinu alkoholu. Motocykly jsou zodpovědné za největší počet obětí nehod v Řecku.

2) Dejte si pozor při otevírání dveří, pokud zastavujete na okraji silnice. Vždy se ujistěte, že vás nepředjíždí např. motocyklista.Očekávejte neočekávané.

3) Respektujte pravidla a značky, řecká policie bývá nesmlouvavá a to zejména k turistům i když místním řidičům přestupky prochází.

4) Na horách a ve venkovských oblastech,  může  být jízda zrádná kvůli úzkým cestám, a nechráněným útesům někdy s okraji 200 m vysokými na hladinou moře. Dejte si pozor na auta  zaparkovaná v neuvěřitelně hloupých místech například aby se lide vyfotili se scenerii moře nebo skal.

5) Silniční značky jsou většinou v řečtině i angličtině

6) Opuštění Atény autem v pátek před víkendem a při návratu po víkendu je noční můra, bez ohledu na to, kam jedete. Toto platí zejména o Velikonocích a začátkem srpna, kdy mnozí Athéňané jezdí na dovolenou. Pokud můžete zůstat v Athénách a odjet, když se všichni vrací pak to udělejte.

7) Pokud jste nikdy neřídil v horských oblastech, dopručujeme řídit s podřazením a snižte rychlost namísto použití prudkého brždění

8) Na ostrovech Kréta, Rhodos , Korfu a dalších jsou v oblibě zejména malá vozidla v kategorii mini nebo úsporné.Ty zejména vyhovují párům kdy máte volné zadní sedačky ,které můžete využí k přpravě zavazadel.

Pro rodinou dovolenou s dětmi doporučujeme v Řecku pronájem vozidel kategorie kompakt a vyšší zejména kvůli pasivní bezpečnosti a zavazadlovému prostoru alespon pro 2 kufry.Typická vozidla v této kategorii jsou Ford Focus, Kia Ceed, Volkswagen Golf, Škoda Octavia.

9) Vždy použijte bezpečnostní pás. Pokud máte batolata, děti požádejte autopůjčovnu o autosedačku. Autosedačku a jiné doplňky můžete rezervovat spolu s vozidlem na našich stránkách autopujčovnalevně.cz ,ve druhém kroku rezervace . Osoby mladší 18 let nesmí řídit. Děti do 10 let musí sedět na zadním sedadle.

10) Nejvyšší povolená rychlost v Řecku je 100 až 130 km za hodinu na dálnicích, pokud není uvedeno jinak,  50 km za hodinu v obci mimo obec 90 km/h. V Řecku je zpoplatněna pouze dálnice mezi Soluní (Tsesaloniki) a Aténami a Aténami a Peloponés, cena se pohybuje cca 7 € za 100 km.

11) Pokud budete potřebovat auto přivést do hotelu je nutné se dohodnout přímo s půjčovnou tak jak máte uvedeno na rezervčním voucheru. Autopůjčovny v řecku jsou většinou ochotné a vozidlo přstabí do hotelu. K této službe můžet využít i například recepci hotelu,které s půjčovnou komunikují.

13) Pokud máte v plánu udělat výlet autem do Atén vždy si předem zjistěte kde jsou parkovací garáže, protože parkování na ulici je téměř nemožné a policie zde ráda vozidla odtahuje s pokutami 150 eur.

14) Čerpací stanice jsou v Řecku časté, ale pozor v mnoha případech nepřijímají kreditní karty.Vždy se ujistěte ,že vracíte vozidlo autopůjčovně s plnou nádrží,pokud nemáte nádrž předplacenou již z půjčovny aut.

15) Havarijní linka pro návštěvníky Řecka je 112

16) K pronájmu automobilu v Řecku budete potřebovat pouze platný český řidičský průkaz a kreditní kartu,kde půjčovna blokuje kauce ta se pohybuje od 400-1000 EUR dle typu a velikosti vozidla.

Dopručujeme si objednat s vozidlem i připojištění spoluúčasti od AXA. Cena pojištění se pohybuje 150-200 kč/den. Pojistka Vám přijde spolu s rezervačním voucherem vozidla.

17) Pokuty za porušení dopravních předpisů v Řecku jsou přísné. Např.

Jízda na červenou nebo ignorování značky STOP : 700 eur.

Nepoužívá bezpečnostní pás v autě nebo bez helmy na motorce je pokuta ve výši 350 eur.

Telefonování bez hands-free : 100 eur.

Řízení vozidla pod vlivem závisí na množství naměřeného alkaholu v rozpětí : 200 do 1200 eur.Online autopůjčovna

Online rezervace auta dle Vašich potřeb - malá, kompaktní, SUV, přesně pro účel vaší cesty. Dokážeme Vám nabídnout i auto pro 9 či 12 osob. Autopůjčovna levně vždy nabídne tu nejlepší cenu v destinacích v Evropě, USA i Asii. Jsme specialisté na nabídku aut ve Španělsku, kde naše ceny patří k těm absolutně nejnižším. Záleží nám na kvalitě našich služeb, i proto používáme zabezpečené servery pro internetové transakce.

Od roku 2009 autopujcovnalevne.cz poskytla tisíce levných nabídek autopůjčoven po celém světě pro naše zákazníky jak pro obchodní cesty, tak auta na dovolenou. Připojte se k tisícům spokojených zákazníků, kteří si rezervovali auto s námi a získejte cenovou nabídku na levné autopůjčovny kdekoli na světě ještě dnes, pomocí našeho zabezpečeného on-line rezervačního systému nebo nám zavolejte. Nabízíme profesionální zákaznický servis každý den od 9 do 18 hodin. Veškeré rezervace jsou generovány a zajišťovány systémem CartrawlerReference zákazníků

  • Pavelš, Břeclav

    Další uspěšný pronájem auta s autopujcovnalevne.cz,skvělá dovolená v Portugalsku na Madeiře.díky za slevu na další pronájem a druhého řidiče. Vozidlo VW jsme brali od SIXT,obsluha příjemná,vstřícná,všechno vysvětlili.

  • jarka, Plzen

    prodloužený zimní víkend na Sardínii proběhl dle plánu-pronájem auta přímo na letišti Cagliari od Thrify na 4 dny-kategorie úsporné vozidlo -dostali jsme VW Polo,najeto něco kolem 30 t kilometrů v dobrém stavu -celkově jsme zaplatili..

  • Milan,

    pokud si půjčujete auto v jížním Španělsku zkontrolujte si před vyzvednutím funkčnost kliamtizace, v létě je tam fakt vedro...

Vaše hodnocení nás zajímají, napište nám: hodnoceni@autopujcovnalevne.cz