Silnice a placené silnice v Řecku

Silnice a placené silnice v Řecku

 

Mýtné za použití silnic je nutné zlo a prokletí života pro motoristy a situace ve většině evropských zemí je různá, řidiči se často snaží se jim vyhnout úplně , i přes výhody jako náklady na pohonné hmoty a úsporu času.

Řecké placené silnice byly nedávno ve zprávách v návaznosti na zpoždění rozděleny do čtyř mýtných silničních projektů, což znamenalo, že země téměř ztratila finanční prostředky na výstavbu silnic , které byly životně důležité pro regeneraci země . Pokud uvažujete jízdu na jakoukoli vzdálenost  v Řecku, všechny motoristické organizace  vřele doporučuji používat silnice s mýtem , kde je to možné a to z několika důvodů .

dálnice řecko

 

Cena zpoplatněných silnic

Řecké placené silnice jsou levné . Můžete jet pronajatým autem ze Soluně do Atén na rychlé dálnici pod dvacet Euro , zatímco na cestě z letiště do centra Atén na rychlé dálnici vám ubydou 3 Eura. Pro ceny se podívejte na naši tabulku níže , a nezapomeňte , že ceny se mohou měnit a  budete také platit za používání silničního tunelu např. do Prevezy a také za velké mosty .

 

Řecké dopravní orgány dobře vymyslely, které trasy by měly mít mýtné a kde by měly být umístěny brány na výběr . Jejich umístění je takové, že pokud se jim budete chtít vyhnout tak vás cesta zavede do velmi úzkých a klikatých špatných silnic, kde se odhaduje až trojnásobek času strávený na cestě . Navíc , mnoho z těchto vedlejších cest se vůbec nenapojuje na dálnici později a nezbyde nic jiného než se vrátit k mýtné bráně. Samotné silnice jsou skoro všechny Řecka ne velmi slušné úrovni . Pokud tedy silnice vypadá jako naše D1 nebo dálnice do Plzně tak bude mít mýto.

 

Způsob platby za mýto v Řecku

Dálniční poplatky jsou při průchodu mýtné brány normálně vybírané v hotovosti. V některých případech, je mýtné možno platit kreditní kartou. Pro ty, kteří používají placení silnice častěji je možné použít automatický systém mýtného. 

 

Bezpečnost zpoplatněných komunikací 

Většina nehod v Řecku se právě stane na menších silnicích. Dálnice jsou obecně méně plné a tím i mnohem bezpečnější . Jediný problém na dálnicích je pravděpodobně nuda za volantem, proto so do svého auta, které si můžete pronajmout např v Atenách na letišti nebo v Soluni nebo kdekoliv jinde v Řecku vezměte kvalitní kávu a dobrou hudbu. Řecko je úžasná země k poznávání.

 

Usek/ typy vozidel motorcycles vozidla do výšky 
 2,2m
přes 2,2m,
 
vozidla 
4 nápravy
highway
Thessaloniki - Athény* € 13,50 € 19,20 € 48,50 € 67,80 Aegean + Nea
Thessaloniki - Larisa € 4,50 € 6,50 € 16,30 € 22,80 Aegean
Thessaloniki - Igoumenitsa € 5,10 € 7,20 € 18,00 € 25,20 Egnatia
Thessaloniki - Alexandroupolis € 3,40 € 4,80 € 12,00 € 16,80 Egnatia
Thessaloniki - Kavala € 1,70 € 2,40 € 6,00 € 8,40 Egnatia
Athény - Patras* € 4,40 € 6,30 € 16,00 € 22,40 Olympia
Athény - Kalamata* € 8,80 € 12,60 € 32,10 € 45,10 Olympia + Moreas


Online autopůjčovna

Online rezervace auta dle Vašich potřeb - malá, kompaktní, SUV, přesně pro účel vaší cesty. Dokážeme Vám nabídnout i auto pro 9 či 12 osob. Autopůjčovna levně vždy nabídne tu nejlepší cenu v destinacích v Evropě, USA i Asii. Jsme specialisté na nabídku aut ve Španělsku, kde naše ceny patří k těm absolutně nejnižším. Záleží nám na kvalitě našich služeb, i proto používáme zabezpečené servery pro internetové transakce.

Od roku 2009 autopujcovnalevne.cz poskytla tisíce levných nabídek autopůjčoven po celém světě pro naše zákazníky jak pro obchodní cesty, tak auta na dovolenou. Připojte se k tisícům spokojených zákazníků, kteří si rezervovali auto s námi a získejte cenovou nabídku na levné autopůjčovny kdekoli na světě ještě dnes, pomocí našeho zabezpečeného on-line rezervačního systému nebo nám zavolejte. Nabízíme profesionální zákaznický servis každý den od 9 do 18 hodin. Veškeré rezervace jsou generovány a zajišťovány systémem CartrawlerBlog

Reference zákazníků

  • Pavelš, Břeclav

    Další uspěšný pronájem auta s autopujcovnalevne.cz,skvělá dovolená v Portugalsku na Madeiře.díky za slevu na další pronájem a druhého řidiče. Vozidlo VW jsme brali od SIXT,obsluha příjemná,vstřícná,všechno vysvětlili.

  • jarka, Plzen

    prodloužený zimní víkend na Sardínii proběhl dle plánu-pronájem auta přímo na letišti Cagliari od Thrify na 4 dny-kategorie úsporné vozidlo -dostali jsme VW Polo,najeto něco kolem 30 t kilometrů v dobrém stavu -celkově jsme zaplatili..

  • Milan,

    pokud si půjčujete auto v jížním Španělsku zkontrolujte si před vyzvednutím funkčnost kliamtizace, v létě je tam fakt vedro...

Vaše hodnocení nás zajímají, napište nám:
hodnoceni@autopujcovnalevne.cz