Půjčovna aut Chorvatsko tipy a zkušenosti na rok 2020

 

                                                                                               

Vyrazit do Chorvatska bez rezervace ?

Ignorujte prosím jakoukoli radu, která říká, že si rezervujete auto při příjezdu do Chorvatska. Možná, že to funguje mimo sezónu, ale v létě na to můžete zapomenout. Z naší zkušenosti dostanete největší výběr vozidel cca 4-5 měsíců před vaší dovolenou během léta 2020 to samozřejmě platí i o cenách, nejlepší nabídky aut na pronájem jsou v akcích first minute apod v březnu/dubnu tak je nepopásněte. Některé půjčovny nabízí i jako bonus garanci nového vozidla nebo druhého řidiče zdarma.

Porovnejte si ceny a nabídku vozidel v těch nejžádnějších místech Chorvatska (ceny za 5 dní v červenci 2020) :

 

Autopůjčovna Split letiště   Autopůjčovna  Záhřeb letiště   Autopůjčovna Zadar letiště   Autopůjčovna  Dubrovník letiště

 

Nemusíte se omezovat pouze na půjčovny aut na letištích, ale můžete rezervovat v centru, u nádraží nebo v blízkosti vašeho ubytování.

Pronájem auta je jediný způsob, který vám umožní skutečně objevit malá města a tajná, zastrčená místa, ke kterým se nemůžete dostat autobusem nebo pěšky a také máte naprostou svobodu v pohybu..

Náklady, pravidla a další poplatky

• Předtím, než odjedete s půjčeným autem, zkontrolujte, zda není vozidlo poškozeno, a pokud ano, zkontrolujte, zda je zaznamenáno v předávacím protokolu. To je také způsob, jak některé společnosti rádi každé léto vydělávají peníze navíc!

• Kreditní karta je povinná při pronájmu automobilu v Chorvatsku. Společnost provede předběžnou autorizaci vaší kreditní karty pro složení kauce. Než provedete rezervaci půjčovny aut, ujistěte se, že máte na kartě dostatečné prostředky. Konkrétní částka se pohybuje

   od 400 EUR do 2 000 EUR  dle velikosti vozidla.

• Chcete-li si pronajmout auto v Chorvatsku, musíte být starší 25 let, pokud za pronájem auto , pokud jste mladší 21-24 můžete pronájmout auto za příplatek

• Nezapomeňte si vrátit auto včas jinak bude poplatek poměrně vysoký

• Za cestování do Bosny a Hercegoviny jsou účtovány další poplatky

Jednosměrné pronájem, vrácení v jiném místě

Při pronájmu auto v Chorvatsku mějte na paměti jednosměrné poplatky za pronájem. Pokud například plánujete vyzvednout své vozidlo na letišti ve Splitu a poté ho vrátit v Záhřebu, buďte připraveni,že zaplatitíte příplatek, ale ten je u nás již zahrnutý v ceně.

Dlouhodobý pronájem auta v Chorvatsku

Dlouhodobý pronájem vozidla v Chorvatsku je výborný nápad pro každého, kdo plánuje zůstat v zemi déle než 14 dnů. Ačkoli se to může zdát jako drahý špás, sazby za dlouhodobý pronájem jsou ve skutečnosti velmi rozumné a jsou mnohem levnější než krátkodobý pronájem. To samozřejmě také znamená, že v Chorvatsku můžete vidět mnohem více.

pujcovna aut chorvatsko

Placené silnice

Chorvatsko má některé zpoplatněné silniční úseky a vy musíte platit poplatek, pokud používáte silnice spadající do této kategorie.

Pokud však při jízdě na chorvatských prázdninách nijak nespěcháte, je dobré, abyste pro maximální vizuální potěšení použili vyhlídkové trasy podél pobřeží.

Dálniční známky

Chorvatské půjčovny aut vás informují i o některých jedinečných dopravních značkách v Chorvatsku. Dálniční značky v Chorvatsku mají písmeno A následované dvěma číslicemi. Mají zelené pozadí a obrázek dálnice v bílém. Venkovské silnice mají naproti tomu písmeno Z a čtyři čísla, zatímco státní silnice jsou označeny písmenem D následovaným dvěma číslicemi.

Používání světel

Světlomety musíte samozřejmě používat v noci a v případech, kdy je viditelnost na silnici menší než sto metrů. Od října do března vyžaduje zákon používání tlumených světlometů během denních hodin.

Nedělejte tedy chybu a v zimě zapněte světlomety.

Bezpečnostní pásy

Stejně jako v celé Evropě je povinné používat bezpečnostní pás. K datu zveřejnění činila pokuta za pásy cca 65 Eur

Tohle jsou jediné důvody, proč vám doporučujeme, abyste si v Chorvatsku nepůjčovali auto:

• Pokud plánujete opálování na pláži a nechcete dělat několika denní výlety tak proč utrácet peníze za pronájem auta a parkovací poplatky?

• Pokud plánujete pobyt pouze ve starých městech, jako je Split , Dubrovník, Zadar, Záhřeb, nebo nechcete neustále hledat parkování, protože to může být dost náročné (zejména ve Splitu a Dubrovníku). Místní autobusová síť v těchto oblastech je poměrně spolehlivá a levná tak možná zvolíte tuto variantu

Vezměte si auto na trajekt

Půjčovny aut v Chorvatsku povolují nalodit auto na místní trajekty, tj. na trajekty, které jedou z pevniny na ostrovy a zpět. Na trajekt do Itálie však vzít vůz nemůžete

Tip pro vás: Jakmile si přijedete do Chorvatska, rezervujte si lístky na trajekt včas a za levno.

Náklady na pronájem automobilu po celém světě mohou být drahé, včetně Chorvatska.

 Nezapomeňte se předem zeptat na následující věci. (většinu těchto detailů najdete ve vašem rezervačním voucheru )

• Příplatky pro mladé řidiče

• Mimořádné vyzvednutí a vrácení

• Výjimky pro vyjetí vozu do terénu a mimo vozovku

• Poplatek za zrušení rezervace na poslední chvíli

• Zeptejte se na dopravní značky, které musíte znát.

• Další náklady (pokud existují) za jízdu přes hranice

• Další náklady na GPS a autosedačky

 

Porovnejte si autopůjčovny. Cenové rozpětí pro stejné auto může být opravdu značné,ale i nejlevnější autopůjčovny v Chorvatsku nabízejí velmi dobře udržovaná vozidla, takže se nemusíte obávat.

Jinak další dobrý tip - stáhněte si bezplatnou aplikaci Hrvatski Auto Klub. Poskytuje podrobné dopravní a cestovní informace a také asistenční služby na silnicích a je k dispozici v angličtině, němčině.  

Půjčovna aut Chorvatsko - časté dotazy a zkušenosti

Které dokumenty potřebujete při řízení v Chorvatsku?

V autě musíte mít vždy evidenci vozidla a doklady o pojištění,přadně smlouvu o pronájmu. Ponechte je v odkládací schránce pro snadný přístup pro případ, že budete o ně požádáni policií.

Který řidičský průkaz budete potřebovat?

Autopůjčovny v Chorvatsku nepožadují mezinárodní řidičský průkaz, ale stačí platný řidičský průkaz

To je platné pouze prvních šest měsíců. Pokud budete chtít zůstat déle, musíte po uplynutí této lhůty získat chorvatský řidičský průkaz.

Jak velké auto byste si měli pronajmout?

Doporučujeme menší auto. Parkovací místa jsou zde těsná, takže to je výhoda. Ale v Chorvatsku jsou oblíbená i SUV ,kde máte spoustu místa,ale i pasivní bezpečnost. Velmi dobré pro rodinu s dětmi. Pokud vás jede věší skupina můžete rezervovat mikrobusy pro 7- 9 osob.

Cena za den se pohybuje kolem 1000-1500 Kč/den při 9 osobách vychází tedy den pronájmu pro osobu kolem 150 Kč a to už je velmi zajímavý a ekonomický způsob dopravy na vaší dovolené.

Jaký je limit alkoholu na chorvatských silnicích?

Hladina alkoholu v krvi je povolena 0,05% pro osoby nad 24 let (0% pro osoby pod 24 let). Během jízdy v Chorvatsku buďte v bezpečí a raději nepijte nic.

Potřebujete pro vstup do Bosny a Hercegoviny speciální průjezdní kartu?

Ne. Bosna a Hercegovina i Černá Hora jsou zahrnuty v zelené kartě, kterou vaše cestovní pojišťovna poskytuje pro cestování po Chorvatsku. Některé autopůjčovny se vám snaží účtovat navíc, není to však nutné.

Automat nebo manuál?

Většina vozidel v Chorvatsku má manuální převodovku. Pokud dáváte přednost automatickému řazení, zaplatíte za pohodlí trošku víc.

Jaké jsou rychlostní limity v Chorvatsku?

V Chorvatsku existují rychlostní limity a jsou jasně označeny:

• obec je 50 km / h

• mimo obec do 80 km/h

• 130 km/h na dálnicích

V době zveřejnění se pokuty za překročení povolené rychlosti pohybovaly v rozmezí 70–2 000 EUR. Jezděte opravdu dle pravidel.

Základy jízdy v Chorvatsku

• Existuje spousta míst, kde se můžete zastavit a odpočívat. Chorvatsko má nejlepší čerpací stanice,v celé Evropě.  

Spousta silnic ve vesnicích je často úzká, nezpevněná a mají pouze jednosměrný provoz. Udělejte si čas a buďte připraveni couvat.

• Jízda v zemi je vždy na pravé straně silnice jako v ČR

• Řidiči v Chorvatsku jedou velmi často rychle, až příliš často ignorují rychlostní značky a předjíždějí i přes dvojitou čááru. Zůstaňte soustředěni a buďte ostražití a nenechte se vyprovokovat k přestupku

• Odbočení doprava na červené světlo je přísně zakázáno, takže pouze na zelenou šipku

• Pokud porušíte pravidla, můžete být požádáni o zaplacení pokuty, což lze provést na místě. Nezapomeňte požádat o potvrzení.Online autopůjčovna

Online rezervace auta dle Vašich potřeb - malá, kompaktní, SUV, přesně pro účel vaší cesty. Dokážeme Vám nabídnout i auto pro 9 či 12 osob. Autopůjčovna levně vždy nabídne tu nejlepší cenu v destinacích v Evropě, USA i Asii. Jsme specialisté na nabídku aut ve Španělsku, kde naše ceny patří k těm absolutně nejnižším. Záleží nám na kvalitě našich služeb, i proto používáme zabezpečené servery pro internetové transakce.

Od roku 2009 autopujcovnalevne.cz poskytla tisíce levných nabídek autopůjčoven po celém světě pro naše zákazníky jak pro obchodní cesty, tak auta na dovolenou. Připojte se k tisícům spokojených zákazníků, kteří si rezervovali auto s námi a získejte cenovou nabídku na levné autopůjčovny kdekoli na světě ještě dnes, pomocí našeho zabezpečeného on-line rezervačního systému nebo nám zavolejte. Nabízíme profesionální zákaznický servis každý den od 9 do 18 hodin. Veškeré rezervace jsou generovány a zajišťovány systémem CartrawlerBlog

 • Půjčení auta bez kreditní karty

  Půjčení auta bez kreditní karty

  Půjčení auta bez kreditní karty může být ve většině případů obtížné, ale existují alternativy pro ty, kteří nemají k dispozici tento platební prostředek. Zde je několik možností a rad, které vám mohou pomoci.

  číst : celý článek

 • Autopůjčovny ve Španělsku

  Autopůjčovny ve Španělsku

  Objevte krásy Španělska za volantem: Praktický průvodce půjčením vozidla v této slunné zemi! Zjistěte, jak snadno a bez starostí získat auto na prohlídku španělských památek, pláží a malebných vesnic. Od věku pojištění až po základní dopravní pravidla – naše rady vám pomohou získat nejvíce z vaší cestovatelské dobrodružství ve Španělsku.

  číst : celý článek

 • Půjčení vozidla v USA 2023

  Půjčení vozidla v USA 2023

  Rychlý přehled ohledně půjčení vozidla v USA. Zjistěte si své možnosti: Prvním krokem je zjistit, která autopůjčovna je nejlepší pro vaše potřeby. Existuje mnoho různých autopůjčoven v USA, včetně velkých řetězců jako Hertz, Enterprise, Avis, Budget a dalších. Můžete také zvážit místní půjčovny.

  číst : celý článek

 • Půjčení auta v Itálii v roce 2022

  Půjčení auta v Itálii v roce 2022

  Chystáte se na dovolenou do stále populární Itálie a nechcete setrvat na jednom místě a naopak toho vidět co nejvíce?  Pak se bez pronájmu auta neobejdete. V tomto blogu jsme setřídili ty nejzajímavější fakta a vaše časté dotazy o pronájmu auta kdekoliv v Itálii pro rok 2022.

  číst : celý článek

 • Přímá linka z Prahy do Larnaky s Wizzair

  Přímá linka z Prahy do Larnaky s Wizzair

  Wizz Air začíná nabízet levné letenky i z Prahy. Od 1. srpna na novou linku z letiště Praha do kyperského města Larnaka, každé úterý a sobotu .

  číst : celý článek

Reference zákazníků

 • Pavelš, Břeclav

  Další uspěšný pronájem auta s autopujcovnalevne.cz,skvělá dovolená v Portugalsku na Madeiře.díky za slevu na další pronájem a druhého řidiče. Vozidlo VW jsme brali od SIXT,obsluha příjemná,vstřícná,všechno vysvětlili.

 • jarka, Plzen

  prodloužený zimní víkend na Sardínii proběhl dle plánu-pronájem auta přímo na letišti Cagliari od Thrify na 4 dny-kategorie úsporné vozidlo -dostali jsme VW Polo,najeto něco kolem 30 t kilometrů v dobrém stavu -celkově jsme zaplatili..

 • Milan,

  pokud si půjčujete auto v jížním Španělsku zkontrolujte si před vyzvednutím funkčnost kliamtizace, v létě je tam fakt vedro...

Vaše hodnocení nás zajímají, napište nám:
hodnoceni@autopujcovnalevne.cz