777 560 690 : 9-18 h

Jak jsem si půjčoval auto na letišti v Los Angeles


Po delší době jsme se s rodinou rozhodli na velký výlet do Kalifornie a navštívit známá místa a hlavně národní parky.
Plánované jsou parky nejen v Kalifornii, ale i v Arizoně a Utahu.
Chceme navštívit autem parky Zion, Arches a pak dále do Utahu do úžasného Monument Valley. Nazpět přes Grand Canyon a Route 66 zpět do Los Angeles.
Cestu jsme si propočítali na cca 3000 km. Ted je nutné vybrat to správné auto na takto náročnou cestu.
Tzn je nutné přemýšlet o velikosti vozidla kam se pohodlně vejdou dva dospělí a dvě děti. Také je nutné se zamyslet nad zavazadly, kterou jsou na takto dlouho cestu
nezbytností. Auto musí pobrat alespon 2 velké kufry.
Již několikrát jsme využili srovnávač půjčoven aut autopůjčovnalevně.cz kde po zadání datumů a časů se zobrazí aktuální nabídka dostupných vozidel. Můžete si vybrat a rezervovat malé vozidlo ale třeba i kabriolet, luxusní a nebo SUV.
My jsem samozřejmě zaměřili na větší auta alespon kategorii velké pod touto kategorii najdete vozidla jakou jsou Ford Fusion nebo Chevrolet Malibu či Chevrolet Impala.
Vzhledem k tomu,že  cenový rozdíl vozidel kategorie velké a SUV není tak velký rozhodli jsme se pro SUV kategorii. Co lze v této kategorii v USA najít? téměř všechny značky vedou ale zejména japonské a korejské. Jsou to Hyundai Santa Fe, Toyota RAV4, Kia Sportage nebo značky americké Ford Edge, Chevrolet Tahoe apod. I v této ktegorii jsou menší nebo větší Suvéčka.
Vetšinou odlišeno cenou. Pro náš dubnový výlet na 14 dnů jsme vybrali SUV Ford Edge od autopůjčovny Alamo. Cena za období byla výborných 520 USD.Skvělé je ,že na autopujcovnalevne.cz můžete rezervaci zrušit nebo upravit zdarma. Tzn pokud se během doby do odjezdu změní cena nebo chcete jinou půjčovnu jdete do Správa rezervace a změníte si dle potřeby. Nebo můžete stávající rezervaci zrušit vytvořit zcela novou. To je fajn a funguje spolehlivě.
Auto jsme měli již zaplacené, je nutné si vzít s sebou rezervační poukaz -voucher, který obsahuje vše o vašem pronájmu auta. Dále potřebujete platný ŘP, já si pro jistotu
udělal i mezinárodní ŘP, ale nebylo to nutné nikdo po mně nepožadoval. A dále kreditní karta na moje jméno. V USA je u většiny vozidel nulová spoluúčast tzn v mnohých
autopůjčovnách Vám zablokují částku například na krytí případných pokut, znečistění interiéru apod. Většinou částka kolem 500 USD.
Vše jsme měli připravené a nezbývalo než vozidlo vyzvednout. Los Angeles je gigantické letiště , kde se potkává USA s Asií ,ale i Evropou a každou minutu přistane letadlo plné cestujících. Připravte se, že od doby kdy přistanete do doby než projdete přes pasovou kontrolu ztratíte 2 hodiny v různých frotnách.
Dalších 20 minut než se dostanete busíkem od terminálu až do autopůjčoven, které jsou umístěny v areálu letiště.

Jakmile vyjdete před příletový terminál uvidíte jednotlivé autobusy autopůjčoven,které vás zavezou až k vozidlu. Tzn nastupte do autobusu té půjčovny ,kterou máte uvedou na vašem voucheru tzn. Alamo, Avis, Budget, Hertz , Enterprise aj.Po příjezdu do naší půjčovny Alamo, na nás čekala další fronta, protože v americe si půjčuje auto kdo se potřebujete někam dostat. Takže po 11 ti hodinovém letu 2 hodinách na letišti jsme zde. V ruce mám nachystaný poukaz s rezervací, ŘP a kreditní kartu. Konečně se na nás dostala řada a předkládám pracovníkovi půjčovny všechny doklady. Nabízí nám i nějáká připojistění a extra asistenci na cestách za cca 7 dolarů za den. Nakonec jsem se rozhodl, že si koupím abych nemusel řešit odtah někde v kalifornské poušti. Kreditní kartu si zkontrolovali ,ale k mému překvapení žádnou kauci neblokovali. Podepsal jsem pronájemní smlouvu a pak nás poslali ven na parkoviště, kde nám zase jiný pracovník předá vozidlo .Šli jsme ven k řadě vozidel SUV  kde byla i pracovnice půjčovny tak jsem ji předal doklady z kanceláře, aby nám přidělila vozidlo. Řekla pouze, vyberte si vozidlo jaké chcete v této řadě..byli jsem trošku zaskočený ,ale  bylo to od ní velkorysé tak jsme si nakonec vybrali opravdu krásné, nablýskané Hyundai Santa Fe. Naložili jsme děti a dva velké kufry, pracovnice půjčovny si jen z předního skla naskenovala kod vozidla, aby věděli co za 14 dní budeme vracet. Cesta byla volná a poznávání jihozápadu USA mohlo začít.
Věřím, že moje minirecenze půjčení auta  v Los Angeles možná někomu pomůže s pronájmem vozidla, pokud například někdo jede poprvé na druhý konec světa.

Honza KopřivaOnline autopůjčovna

Online rezervace auta dle Vašich potřeb - malá, kompaktní, SUV, přesně pro účel vaší cesty. Dokážeme Vám nabídnout i auto pro 9 či 12 osob. Autopůjčovna levně vždy nabídne tu nejlepší cenu v destinacích v Evropě, USA i Asii. Jsme specialisté na nabídku aut ve Španělsku, kde naše ceny patří k těm absolutně nejnižším. Záleží nám na kvalitě našich služeb, i proto používáme zabezpečené servery pro internetové transakce.

Od roku 2009 autopujcovnalevne.cz poskytla tisíce levných nabídek autopůjčoven po celém světě pro naše zákazníky jak pro obchodní cesty, tak auta na dovolenou. Připojte se k tisícům spokojených zákazníků, kteří si rezervovali auto s námi a získejte cenovou nabídku na levné autopůjčovny kdekoli na světě ještě dnes, pomocí našeho zabezpečeného on-line rezervačního systému nebo nám zavolejte. Nabízíme profesionální zákaznický servis každý den od 9 do 18 hodin. Veškeré rezervace jsou generovány a zajišťovány systémem CartrawlerBlog

Reference zákazníků

  • Pavelš, Břeclav

    Další uspěšný pronájem auta s autopujcovnalevne.cz,skvělá dovolená v Portugalsku na Madeiře.díky za slevu na další pronájem a druhého řidiče. Vozidlo VW jsme brali od SIXT,obsluha příjemná,vstřícná,všechno vysvětlili.

  • jarka, Plzen

    prodloužený zimní víkend na Sardínii proběhl dle plánu-pronájem auta přímo na letišti Cagliari od Thrify na 4 dny-kategorie úsporné vozidlo -dostali jsme VW Polo,najeto něco kolem 30 t kilometrů v dobrém stavu -celkově jsme zaplatili..

  • Milan,

    pokud si půjčujete auto v jížním Španělsku zkontrolujte si před vyzvednutím funkčnost kliamtizace, v létě je tam fakt vedro...

Vaše hodnocení nás zajímají, napište nám:
hodnoceni@autopujcovnalevne.cz